swiateczny content - 10 tipów na świąteczny content dla Twojej marki

Leggi in italiano

Zaczyna się tydzień przedświątecznej gorączki, zakupów, ostatnich prezentów, ozdabiania domu i przygotowań kuchennych. Na jakim Ty jesteś etapie? Pewnie wymyłaś już okna, ubrałaś choinkę… A co z Twoją marką? Ona też gotowa na Święta? Nie rób zdziwionej miny, tylko pomyśl o świątecznym contencie jeszcze dziś! Pomoże Ci w tym moich 10 tipów, jak przygotować święta marki i Klientów.

Świąteczny restyling

Ma on związek z komunikacją ogólną, ale nie do końca z językową. Ozdabianie, bo to o nim mowa. Czyli grafiki, zdjęcia, wszystko w klimacie świątecznym. Lubimy świąteczne klimaty, pięknie ozdobione, zachęcające domy. Tu chodzi dokładnie o to samo. Trochę magii w dekoracjach i już na stronie internetowej, mediach społecznościowych robi się przyjemniej, przytulniej i gościnniej.

To tak tytułem wstępu. A tytułem konkretu, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co można zrobić dla swojej marki na Święta.

Zaproponuj świąteczne zniżki, oferty, pakiety

To jest coś, co tygrysy lubią najbardziej. Któż nie uwielbia kupować taniej niż zwykle, dostawać spersonalizowane pakiety czy oferty świąteczne. Mało tego, może z tego być również doskonały prezent dla bliskiej osoby, który od jakiegoś czasu “poluje” na Twoje produktu lub usługi. Wyjątkowe świąteczne oferty, “opakowane” w piękne świąteczne grafiki lub katalogi, robią spore wrażenie. No, pomyśl sama. Czy nie lubisz kartkować (fizycznie lub wirtualnie) świąteczne katalogi? Więc, jeśli masz ofertę produktową, to ten tip, jest nieodzowny dla Ciebie.

Podziel się swoimi przygotowaniami i świętowaniem

Dzielenie się prywatnością w mediach społecznościowych, to jest rzecz, która od zawsze świetnie się sprzedaje. Niezależnie od tego, czy masz profile prywatne czy firmowe. I nawet jeśli cenisz sobie prywatność, to odrobina prywatności nie zaszkodzi. Kilka postów o ostatnich zakupach, pakowaniu prezentów, potrawach wigilijnych, tradycjach w Twojej rodzinie, to są rzeczy, na które Twoja społeczność czeka. Służy to również temu, aby pokazać, że też jesteś człowiekiem i mycie okien Cię nie ominęło. A zdjęcia? Instagram kocha zdjęcia; np. zdjęcia pięknie przystrojonych na Święta domów, kompozycji świątecznych. Zaproponuj instastory z przygotowań, np. “przed i po”, czy też “na co dzień i od święta”. Jeśli świetnie gotujesz, nie zapomnij podać jakiegoś pysznego przepisu. Ja chętnie skorzystam, myślę, że Twoja klientka również będzie szczęśliwa, jeśli uda jej się uraczyć gości czymś nowym.

Bądź Świętym Mikołajem

Lubisz dostawać prezenty? Kto nie lubi?! A prezenty, które otrzymujemy pod choinkę, mają jeszcze większą moc przyciągania. Rozdawanie prezentów może być równie przyjemne, jeśli nie przyjemniejsze od otrzymywania. Można ułożyć do tego specjalną tradycję, jak Eksperymentalne Sygnały Dobra u Pani Swojego Czasu. Jeśli nie wiesz, na czym to polega, po wskakuj na grupę Pań Swojego czasu na Facebooku. Rozdania prezentowe, to fantastyczne narzędzie również do youtuberów czy blogerów różnych branż.

Pokaż w jaką akcję świąteczną jesteś zaangażowana, zaproś do niej

Święta to czas, kiedy myślimy o innych, bardziej potrzebujących. To czas kiedy chętnie angażujemy się w różne akcje świąteczne dla dzieci, samotnych matek, zwierząt. Jeśli popierasz, którąś z tych akcji od dawna lub w tym roku po raz pierwszy, to jest to wspaniała sprawa! Gratuluję! I myślę, że możesz się tym podzielić z Twoją społecznością, jak również zaprosić ją do tego. Nie ma piękniejszej rzeczy na świecie, niż rozprzestrzenianie się dobra. Więc jeśli robisz coś pięknego, to po pierwsze nie wstydź się o tym mówić, a po drugie zachęcaj innych by Cię wsparli. Możesz również zapodać akcję, w której Twoi czytelnicy będą dzielić się na mediach społecznościowych innymi akcjami, w które są zaangażowani i tagować Ciebie a w ten sposób ta wspaniała idea będzie się dalej krzewić.

Złóż świąteczne życzenia

W dzień Świąt, jeśli tylko czujesz, że chcesz i jest to spójne z Tobą przekaż życzenia Twojej społeczności. Jest to dość intymna sprawa, ale – uważam, że- bardzo zbliża. Ewa Chodakowska (żeby nie było, że piszę tylko o Oli Budzyńskiej) zawsze składa życzenia i to dość osobiste, swojej publiczności. Ewa nie ukrywa swojej religijności i wiary, mówienie o niej jest dla niej naturalne. Nawet jeśli to nie Twoja bajka, to myślę, że życzenie rodzinnego czasu, pełnego spokoju i miłości można życzyć zawsze i każdemu i nie powinno to stanowić problemu. Tu można pokusić się o piękną grafikę lub po prostu napisać kilka słów od serca. Jeśli nie chcesz, aby Twoje życzenie trąciły patosem, zamiast życzeń pisanych, zastanów się, jak zaskoczyć. Może ktoś zrobi Ci wideo kiedy zjeżdżasz na nartach lub sankach i krzyczysz: “Wesołych Świąt”? Może zaangażujesz do tego swoje dzieci lub domowe zwierzęta? Może poprosisz rodzinę lub przyjaciół, z którymi zasiadasz do stołu, żeby powiedzieli kilka krótkich słów dla Twoich klientów i społeczności.

Dziel się pomysłami i radami i pytaj o nie

Święta to kopalnia porad. Trzeba zrobić dosłownie wszystko i na dosłownie na wszystko przydałaby się rada! Nie wierzysz? No, to słuchaj: sprzątanie – Twój pies notorycznie gubi sierść i pozostaje ona wszędzie na kanapie, na ubraniach. Nie wypada przecież przyjmować gości a potem ich obierać z sierści Twojego pupila; mycie okien – to samo, może masz jakiś trick, aby stały się błyszczące? Co tam jeszcze mamy> prezenty. Temat rzeka, co kupić, jak zapakować, gdzie schować ;). To świetne tematy na instastory. Dekoracje – kolejny temat rzeka; może znasz jakieś dyi? a może potrafisz udekorować dom ekologicznie- wszystkie porady w cenie. Co tam jeszcze może być? Kuchnia! no, ależ oczywiście! Przepis na wyjątkowe ciasteczka z cynamonem, które od lat chwalą Twoi goście! Każdy inny przepis również będzie świetny. Jeśli nagrasz wideo i pokażesz, jak to robisz zdobędziesz dozgonną wdzięczność. A może pomysły zabaw i gier świątecznych? Wiem, nie musisz być omnibusem i znać się na wszystkim. Dlatego możesz również zapytać o rady, wypróbować je i pochwalić się rezultatami oraz podziękować osobie, która Ci ten pomysł podała.

Napisz ze swoją społecznością list do Świętego Mikołaja z życzeniami dla ludzi i świata

Uważam, że to jedna z fajniejszych zabaw. Układanie listu do Świętego Mikołaja z życzeniami dla ludzi i świata. Można zaproponować wersję, otaguj znajomego, którego chcesz zaprosić to tej akcji. W ten sposób powstanie wspaniała lista dobrych myśli dla innych.

Odliczaj

…i oczekuj: na pierwszą gwiazdkę, przyjście Świętego Mikołaja(czy innych postaci, które rozdają prezenty w Twoim regionie) lub na Nowy Rok. To klasyczne podnoszenie napięcia, w myśl zasady “co się stanie?”.

Przygotuj świąteczny lead magnet

Przygotuj coś specjalnie dla Twoich czytelników lub po to, aby zjednać nowych. Zastanów się, co w Twojej branży wiąże się silnie ze świętami, rozbuduj i przygotuj darmowy prezent. Mogą to być świąteczne przepisy, dekoracje, prezenty wykonane samodzielnie, zabawy dla dzieci – wszystko to, co łączy się z Twoją branżą, co możesz rozbudować i może się stać Twoim lead magnetem. Pamiętaj, że jeśli to coś uniwersalnego, w przyszłym roku też możesz to wykorzystać takie samo lub poprawione, więc raz opracowane może służyć na kilka sezonów.

Pisz świąteczne posty dotyczące Twojej niszy

Nie zapominaj o tym, żeby poruszać tematy świąteczne w Twojej niszy. Nie muszę Ci chyba tego podpowiadać. Z resztą tych nisz jest tak dużo, że do przyszłego roku bym nie dała rady. Wykorzystuj tendencje, np. Vlogmasy, jeśli jesteś youtuberem. Baw się treściami, pokazuj, że atmosfera świąteczna może dotyczyć wszystkiego nie tylko kuchni i prezentów.

Jak zapewne zauważyłaś podaję pomysły na treści, które możesz opublikować, ale przede wszystkim takie, którymi możesz się dzielić! Są to pomysły angażujące, które można i należy udostępniać. A przecież na tym nam wszystkim zależy.

Tydzień świątecznego Contentu na moich kanałach trwa! Nie przegap ani jednego postu, ani jednej akcji. Udostępnij ten artykuł jeśli był dla Ciebie inspirujący i pomógł Ci stworzyć coś wyjątkowego na Twoich kanałach. Podziel się tym ze mną! Chętnie poczytam o tym, jak świetnie wdrażasz moje rady. Oczywiście, z tej listy możesz wybrać tylko kilka, które najlepiej dla Ciebie pasują. Pamiętaj zawsze o autentyczności, której nie może zabraknąć również w Święta Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *